Warning: require() [function.require]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/color_custom_pattern.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/zrozumubezpieczenia.pl/public_html/wp-content/themes/marketing-expert/lib/color_pattern.php on line 1496
Aktualności

5 najdziwniejszych ubezpieczeń

dziwne ubezpieczenie
0

Ubezpieczone na astronomiczne kwoty nogi Cristiano Ronaldo czy zmysł węchu konesera wina Ilja Gorta mogą wydawać się pewną przesadą, ale nie robią one takiego wrażenia, kiedy przyjrzymy się naprawdę dziwnym ubezpieczeniom.

  1. Pomysły celebrytów

Pośladki Jenifer Lopez (27 mln dolarów), nogi modelki Heidi Klum (2 mln dolarów), piersi piosenkarki Dolly Parton (600 tysięcy dolarów), głos Roda Stewarta (6 mln dolarów) – nie ma chyba takiej części ciała, której nie została ubezpieczona przez jakiegoś celebrytę. Najciekawszy jest jednak przypadek gitarzysty The Rolling Stones, Keitha Richardsa, który ubezpieczył swoje palce, a konkretnie… środkowy palec na kwotę 1,6 mln dolarów. Wszystko stąd, że pokazywanie środkowego palce to znak rozpoznawczy muzyka, którego często używał, choćby rozmawiając z dziennikarzami.

  1. Zwykli obywatele także ubezpieczają

Dziwne ubezpieczenia nie są jednak jedynie pomysłem cele brytów. Także zwykli ludzie pragną ochronić się od różnych zdarzeń. Zapalonych kibiców z pewnością zainteresuje polisa ubezpieczająca od stresu spowodowanego zbyt wczesnym odpadnięciem ukochanej drużyny piłkarskiej z Mistrzostw Świata. Pomysł na taką polisę narodził się oczywiście w ojczyźnie futbolu – Anglii.

  1. Amerykańscy obywatele, jak naukowcy, potrafią wymyślić wszystko

W nietypowych ubezpieczeniach celują jednak obywatele USA. W Ameryce można się ubezpieczyć na wypadek porwania przez kosmitów. Dodatkowo jest opcja rozszerzania polisy o sytuację zajścia
w ciążę podczas porwania. Nikt nie jest jednak w stanie powiedzieć, jak ubezpieczyciele sprawdzają zasadność roszczenia.

W związku z mininymi świętami warto wspomnieć, że w USA można ubezpieczyć się także od uszkodzenia komina przez św. Mikołaja.

  1. Marketingowe pomysły

Nietypowe ubezpieczenie są często chwytem marketingowym ubezpieczycieli lub instytucji decydującej się na taką oryginalną polisę. Najlepiej widać to na przykładzie hotelu Royal Falcon

w Lowestoft, który ubezpieczył swoją obsługę i gości od utraty zmysłów lub śmierci spowodowanych kontaktem z duchami lub zjawiskami paranormalnymi, które podobno zdarzają się w tym miejscu.

  1. Nie takie nowe pomysły

Uważacie, że oryginalne polisy są wymysłem obecnych czasów? Mylicie się. Pierwszym gwiazdorem, który ubezpieczył jakąś część swojego ciała był komik Ben Turpin, który już w latach 20 ubezpieczył swój znak rozpoznawczy, czyli… zez. Natomiast w 1932 r. 13-letni mistrz świata w jojo Harvey Lowe, ubezpieczył swoje dłonie.

Jeżeli jest popyt, jest i podaż. Nic więc dziwnego, że ubezpieczyciele tworzą oferty polis na każdą okazję. Pytanie tylko: ile z nich jest naprawdę potrzebnych?

You may also like
spór o wysokość odszkodowania
Spór z ubezpieczycielem – co warto wiedzieć
Decyzja KNF odnośnie zmian we wkładzie własnym
Kredytobiorco, sprawdź zmiany we wkładzie własnym w 2016!

Zostaw komentarz

Treść Twojego komentarza*

Twoje imię*
Twoja strona www