Warning: require() [function.require]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/color_custom_pattern.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/zrozumubezpieczenia.pl/public_html/wp-content/themes/marketing-expert/lib/color_pattern.php on line 1496
Aktualności

Coraz większa popularność prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych. Co wpływa na taki stan rzeczy?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
0

Szybki wzrost ubezpieczeń zdrowotnych jest wynikiem coraz większej świadomości Polaków w kwestii zdrowotnej. Wzrasta odsetek osób, które przykładają coraz większą uwagę do oferowanej im opieki medycznej.

Prywatne ubezpieczenie pozwala dopasować opiekę medyczną do własnych potrzeb

Według danych udostępnionych przez Polską Izbę Ubezpieczeń, po III kwartale 2016 roku liczba klientów, którzy wykupili ubezpieczenia zdrowotne, wzrosła o 28%. O 40% natomiast wzrosła liczba osób, które wykupiły ubezpieczenia prywatne, bez pośrednictwa zakładu pracy. Poza rosnącą świadomością społeczeństwa, na taki stan rzeczy ma wpływ również niższa cena ubezpieczeń – ubezpieczenia zdrowotne stały się bardziej dostępnym produktem. Zwiększyła się również oferta dostępnych polis – z jednej strony pojawiają się oferty obejmujące szeroki zakres ubezpieczenia, z drugiej – dostępne są również oferty z bardzo wąskim zakresem ubezpieczenia, co sprawia, że w rezultacie klientom łatwiej jest dopasować ubezpieczenie do ich własnych potrzeb.

Z danych PIU wynika również, że dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne w Polsce są najczęściej elementem pozapłacowych świadczeń socjalnych. Najczęściej kupowane polisy ubezpieczeniowe to umowy grupowe, nabywane zazwyczaj na rzecz pracowników lub przez samych pracowników.

Niski poziom publicznej służby zdrowia – główna przyczyna wykupywania prywatnych polis zdrowotnych

W europejskim rankingu konsumenckim Polska znalazła się na przedostatnim miejscu przed Czarnogórą. Konsekwencją takiej sytuacji jest poczucie niepewności ze strony pacjentów w zakresie dostępu do opieki medycznej. Dodatkowym elementem, który wpływa na taki stan rzeczy, są zapowiadane reformy, jakie czekają publiczną służbę zdrowia. Planowane zmiany mają jeszcze bardziej utrudnić dostęp do procedur i świadczeń medycznych, tj. do odpowiednich specjalistów oraz do szpitali.

W ostatnim czasie Sejm przyjął ustawę wprowadzającą tzw. sieć szpitali. Zgodnie z tą umową do sieci mają wejść szpitale, które od przynajmniej dwóch lat mają umowę z Funduszem i w których działa izba przyjęć lub szpitalny odział ratunkowy. Ministerstwo Zdrowia miało zapewnić, że w wyniku reformy kolejki do lekarzy mają stać się krótsze, a leczenie sprawniejsze.

 

You may also like
Facebook nie zgadza się na upublicznianie danych swoich użytkowników
Czy towarzystwa ubezpieczeniowe będą mogły korzystać z informacji udostępnionych w mediach społecznościowych?
OC
Nowe sposoby na niższe OC

Zostaw komentarz

Treść Twojego komentarza*

Twoje imię*
Twoja strona www