Warning: require() [function.require]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/color_custom_pattern.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/zrozumubezpieczenia.pl/public_html/wp-content/themes/marketing-expert/lib/color_pattern.php on line 1496
Bezpieczna podróż

Klient czy ubezpieczyciel – kto zapłaci za szkody wyrządzone na wakacjach?

kto zapłaci za szkody na wakacjach
0

Przypadkowe zniszczenie hotelowego mienia może się zdarzyć każdemu. Wystarczy chwila nieuwagi, aby np. nasze dziecko stłukło okno grając w piłkę. Jak chronić się przed finansowymi konsekwencjami na urlopie?

Za szkody nie musisz płacić z własnej kieszeni

Przede wszystkim należy pamiętać, że przebywając na urlopie zorganizowanym przez biuro podróży, nie jesteśmy zobowiązani do ponoszenia kosztów za wyrządzone szkody.  Jak tłumaczy Bartosz Kempa, radca prawny z Kancelarii Prawnej Kempa i Wspólnicy, próby umieszczania przez biura podróży różnego rodzaju zapisów w umowach, dotyczących ponoszenia kosztów w razie ewentualnego uszkodzenia mienia na wycieczce przez klientów, Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał za niedozwolone.

Polisy ubezpieczeniowe – mogą ochronić przed kosztami

Dobrym sposobem na ochronę przed nieprzyjemnymi sytuacjami ze strony pracowników hotelu lub pracowników biura podróży, jest wykupienie polisy ubezpieczeniowej, która będzie nas chronić od kosztów przypadkowo wyrządzonych szkód.

Kiedy polisy ubezpieczeniowe nie pokryją kosztów strat?

Jeśli podczas wyrządzania szkody lub ulegania wypadkowi byłeś pod wpływem alkoholu, ubezpieczyciel może nie pokryć kosztów strat. Ponadto, jeśli biuro podróży, które dokonało w zawieranych z Tobą umowach zabronionego zapisu o pokryciu przez klienta kosztów na własną rękę i powiąże nieumyślne spowodowanie szkody z działaniem pod wpływem alkoholu – ma szansę uniknąć odpowiedzialności i bez względu na istnienie takiego nielegalnego paragrafu w umowie będziesz musiał pokryć koszty samodzielnie.

Należy też pamiętać, że bez względu na to, kto ponosi winę za wyrządzone szkody i kto ostatecznie za nie zapłaci, biuro podróży jest zobowiązane do udzielenia nam w razie potrzeby wszelkiej pomocy.

 

You may also like
jak ubezpieczyć się na wypadek bankructwa biura podróży
Plajta biur podróży a ubezpieczenie turystyczne
EKUZ na wyjeździe za granicą
Wielkanoc za granicą a ubezpieczenie turystyczne – dlaczego EKUZ Ci nie wystarczy?

Zostaw komentarz

Treść Twojego komentarza*

Twoje imię*
Twoja strona www