Warning: require() [function.require]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/color_custom_pattern.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/zrozumubezpieczenia.pl/public_html/wp-content/themes/marketing-expert/lib/color_pattern.php on line 1496
Bezpieczeństwo na drodze

Rosnące ceny OC są przyczyną niezadowolenia kierowców

vehicle-1021484_1280
0

Ceny OC wciąż rosną – potwierdza to najnowszy raport rankomat.pl. Za OC zapłacą więcej wszyscy kierowcy, nie tylko w wyniku spowodowanej szkody, ale również z powodu wybranej pojemności silnika.

Składki OC wzrosły o 46%

Przez ostatnich kilka lat ubezpieczyciele prowadzili ze sobą wojnę cenową drastycznie zaniżając ceny ubezpieczeń, przez co ich wartość w Polsce stała się jedną z najniższych w Europie. Z takim stanem rzeczy, oprócz atrakcyjnych dla kierowców cen, wiązały się m.in. niska jakość likwidacji szkód oraz niski poziom wypłaty odszkodowań. W zeszłym roku Komisja Nadzoru Finansowego, mając na uwadze jakość wykupowanych przez Polaków odszkodowań, zdecydowała się na interwencję i wprowadzenie konkretnych wytycznych dla ubezpieczycieli, które stały się bezpośrednią przyczyną wzrostu cen ubezpieczenia OC.

Wraz ze wzrostem ceny ubezpieczenia, towarzystwa ubezpieczeniowe zmieniły również stosunek do kierowców – sondują rynek i z większą starannością oceniają ryzyko ubezpieczeniowe. Od momentu zwyżek, na cenę OC największy wpływ ma miejsce zamieszkania oraz pojemność silnika.

Kierowcy mają swoje sposoby na obniżenie ceny ubezpieczenia

Mimo wielu zalet, jakie niosą za sobą zwyżki OC, wielu kierowców nie jest zadowolonych z takiego stanu rzeczy i stara się na wszelkie sposoby obniżać cenę rosnącego ubezpieczenia. Jednym z najpopularniejszych sposobów na obniżenie ceny składek jest zmiana kodu pocztowego miejsca zameldowania lub oszukiwanie przy wskazywaniu miejsca przechowywania pojazdu w ciągu nocy. Ceny ubezpieczenia starają się obniżać nie tylko kierowcy używający pojazdów do celów prywatnych, ale również właściciele flot, którzy aby obniżyć cenę ubezpieczeń deklarują użytkowanie samochodów należących do floty w celach prywatnych, a nie zarobkowych.

Specjaliści ostrzegają, że takie okłamywanie ubezpieczycieli może przyczynić się do problemów z polisą. W przypadku ubezpieczenia OC i podania nieprawdziwych danych ubezpieczyciel, co prawda nie może odmówić wypłaty odszkodowania, może za to zażądać dopłaty składek. Natomiast w przypadku ubezpieczenia AC, w skrajnym przypadku, ubezpieczyciel jak najbardziej ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania.

You may also like
Jak zarejestrować i ubezpieczyć samochód sprowadzany z Anglii?
samochód po kolizji - ubezpieczenie auta może zdrożeć
Powrót Podatku Religi – świąteczny prezent dla branży ubezpieczeniowej

Zostaw komentarz

Treść Twojego komentarza*

Twoje imię*
Twoja strona www