Warning: require() [function.require]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/color_custom_pattern.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/zrozumubezpieczenia.pl/public_html/wp-content/themes/marketing-expert/lib/color_pattern.php on line 1496
Aktualności

Czy towarzystwa ubezpieczeniowe będą mogły korzystać z informacji udostępnionych w mediach społecznościowych?

Facebook nie zgadza się na upublicznianie danych swoich użytkowników
0

Jeden z najpopularniejszych serwisów internetowych, jakim jest Facebook, w trosce o bezpieczeństwo swoich użytkowników zablokował nowopowstałą aplikację, mającą skanować wpisy użytkowników portalu w celu naliczania zniżek ubezpieczeniowych przez jedno z brytyjskich towarzystw ubezpieczeniowych – Admiral Insurance.

 Aktywność w Internecie – decydujący czynnik przy naliczaniu zniżek

Powstałe narzędzie, czyli aplikacja o nazwie firstcarquote, miało przyczynić się do bardziej precyzyjnego naliczania zniżek ubezpieczeniowych, poprzez poszukiwanie wskazówek o osobowości potencjalnych klientów w mediach społecznościowych. Osoby, które po poddaniu się działaniu aplikacji, okazałyby się bezpiecznymi kierowcami mogłyby liczyć na większe zniżki przy naliczaniu składek.

Działanie aplikacji miało opierać się na wykrywaniu zachowań w sieci, które mogłyby się okazać niebezpieczne z punktu widzenia stwarzania niebezpieczeństwa na drodze. Warto zaznaczyć, że osoby, których zachowania w sieci zostałyby zidentyfikowane jako bardziej ryzykowne, miałyby nie być brane pod uwagę przy naliczaniu zwyżek. Aplikacja miała służyć wyłącznie do przydzielania bonusów.

Facebook chroni swoich użytkowników

Na wieść o powstałej aplikacji  zareagował Facebook, który poinformował jej twórców, że narzędzie narusza warunki użytkowania serwisu. Facebook powołując się na ochronę prywatności użytkowników portalu ogłosił, że dane, jakie zostają udostępnione w serwisie nie mogą być wykorzystywane do podejmowania decyzji o przyznawaniu uprawnienia do korzystania z usługi lub przyjmowania wniosków o pożyczkę czy też ustalania oprocentowania.

Po interwencji, jaką podjął Facebook, zaplanowana aplikacja ograniczy się jedynie do logowania i  połączenia z serwisem w celach potwierdzenia tożsamości klienta. Pozostałe planowane funkcje nie zostaną wdrożone, a zaplanowaną analizę osobowości na podstawie analizy wpisów, zastąpi kwestionariusz do wypełnienia na stronie ubezpieczyciela.

Nie tylko Facebook walczy o prywatność w sieci

Całą sprawę z powstaniem prototypu aplikacji firstcarquote, skomentowała organizacja Open Rights Group, która walczy o prawa do prywatności w Internecie. W oświadczeniu wystosowanym przez organizację możemy przeczytać, że działania, jakie podjęło brytyjskie towarzystwo ubezpieczeniowe, mogą przyczynić się do dyskryminacji pewnych grup społecznych lub osób, których zachowania mogą świadczyć o skłonności do nieodpowiedzialnych zachowań. Organizacja zaznaczyła również, że tego typu praktyki mogą doprowadzić do zaburzenia celowości mediów społecznościowych, które zmienią sposób korzystania z Internetu, doprowadzając jego użytkowników do samocenzury.

You may also like
oszustwa ubezpieczeniowe
Na czym najczęściej zarabiają oszuści ubezpieczeniowi?
Dopłaty dla rolników
Wyższe dopłaty do składek ubezpieczeń rolnych – dlaczego?

Zostaw komentarz

Treść Twojego komentarza*

Twoje imię*
Twoja strona www