Warning: require() [function.require]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/color_custom_pattern.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/zrozumubezpieczenia.pl/public_html/wp-content/themes/marketing-expert/lib/color_pattern.php on line 1496
Aktualności Bezpieczna podróż Wybór ubezpieczenia

Ubezpieczenie od zamachu – już dostępne w Polsce

Ubezpieczenie od zamachu i ataku terrorystycznego na wakacje
0

W dobie nasilonych ataków terrorystycznych ostrożniej wybieramy miejsca, do których podróżujemy. Warto jednak wiedzieć, że wbrew powszechnej opinii, również od zamachów możemy się ubezpieczyć.

 

Ostrożnie wybieraj miejsce na wakacje

Podstawą podczas planowania zagranicznych wakacji powinno być sprawdzenie, czy dany kraj jest bezpieczny. Zrobić to można m.in. na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, gdzie znajdują się aktualne ostrzeżenia dotyczące podróżowania po całym świecie. Również biura podróży oferujące wycieczki zagraniczne powinny posiadać takie informacje. Warto więc dopytać o warunki panujące w regionie wymarzonego hotelu i samemu sprawdzić najświeższe informacje.

 

Ubezpieczenie na życie – czy wystarczy w przypadku zamachu?

Część z nas już dysponuje polisą ubezpieczeniową na życie. Dobrze jest więc przejrzeć jeszcze raz jej warunki, sprawdzając listę sytuacji w których występuje odpowiedzialność ubezpieczyciela, ale szczególną uwagę należy poświęcić przypadkom wykluczonym. Prócz działań wynikających z zaniedbania lub celowego działania ubezpieczonego, często wśród klauzul wyłączeniowych znajdują się także ataki terrorystyczne. To, czy nasza polisa obejmuje takie przypadki, zależy od ubezpieczyciela – różne firmy, oferują różne warunki.

 

Ubezpieczenie NNW i ubezpieczenie zdrowotne – na co możemy liczyć?

W przypadku tych produktów również sytuacja zależy od ubezpieczyciela, ale standardowe ubezpieczenia na wypadek nieszczęśliwych wypadków (NNW) oraz ubezpieczenia kosztów leczenia, które są obowiązkowe w biurach podróży podczas wykupowania zagranicznych wycieczek, najczęściej mają klauzule mówiące, że ubezpieczyciel nie zapłaci, jeśli do zdarzenia doszło wskutek zamieszek, rozruchów społecznych, działań wojennych i aktów terroru.

 

Czy można się ubezpieczyć na wypadek zamachu?

Wydawać by się mogło, że skoro większość podstawowych i obowiązkowych ubezpieczeń nie obejmuje swoim działaniem skutków zamachów, to nie mamy zbyt dużego pola manewru. Stąd wzięło się powszechne przekonanie, że od terroru nie można się ubezpieczyć. Jednak w świetle ostatnich wydarzeń, coraz więcej firm wychodzi naprzeciw konsumentom i informuje o dostępnych u nich opcjach. O dziwo, nie jest wcale trudno znaleźć odpowiednie ubezpieczenie, które uspokoi nas choć trochę, gdy obawiamy się zamachów podczas wakacji.

 

Atak terrorystyczny na wakacjach – rozszerzone ubezpieczenie turystyczne

Najprostszą i najbardziej skuteczną formą, jaką proponują ubezpieczyciele, jest opcja rozszerzonego ubezpieczenia turystycznego. Niektórzy z nich, w ramach obowiązkowego ubezpieczenia turystycznego, do którego zakupu jesteśmy zawsze zobowiązani wykupując wycieczki zagraniczne, oferują klauzule na wypadek tzw. nieoczekiwanego ataku terroru. Obejmuje ono leczenie, transport medyczny i hospitalizację w określonym zakresie (najczęściej do pewnej kwoty) do 7 dni po wystąpieniu zdarzenia. Warto jednak mieć na uwadze, że dotyczy to wyłącznie krajów europejskich i takich, w których w ostatnim czasie nie doszło do żadnych zamachów. Jeśli jednak wybieramy się poza granice Europy, a tym bardziej do kraju zagrożonego terroryzmem ze względu na niedawne wydarzenia, możemy wykupić rozszerzenie ubezpieczenia turystycznego. Składki są dość wysokie i zależą od oceny ryzyka podróżowania do danego kraju lub regionu. Warto więc zastanowić się, czy ryzyko jest rzeczywiście warte wakacji w akurat tym miejscu.

You may also like
Jak przygotować bezpieczną podróż samochodem?
Bezpieczna majówka – jak przygotować podróż samochodem?
Czy zostanie wprowadzone obowiązkowe OC dla rowerzystów?
Ubezpieczenie OC i rowerzysta – kontrowersyjny pomysł

Zostaw komentarz

Treść Twojego komentarza*

Twoje imię*
Twoja strona www