Warning: require() [function.require]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/color_custom_pattern.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/zrozumubezpieczenia.pl/public_html/wp-content/themes/marketing-expert/lib/color_pattern.php on line 1496
Wybór ubezpieczenia

Ubezpieczenie od raka – ile kosztuje i co oferuje?

Ubezpieczenie od raka
0

Od kilku lat towarzystwa ubezpieczeniowe oferują polisy chroniące nas w trakcie zachorowań na raka. Taka ochrona opatrzona jest jednak różnego rodzaju wytycznymi ubezpieczeniowymi i nie zawsze będzie trwać przez cały okres choroby. Jakie warunki trzeba spełniać, aby ubezpieczyciel podpisał z nami tego rodzaju polisę?

Umieralność z powodu nowotworów złośliwych wciąż rośnie

Coraz większy wzrost popularności tego typu ubezpieczeń nie dziwi, kiedy przyjrzymy się statystykom odnośnie zachorowalności i umieralności na nowotwory złośliwe. Jak wynika z danych Krajowego Rejestru Nowotworów, liczba zgonów w ostatnim czasie zbliżyła się do granicy 100 000 osób rocznie.

Poszukując dopasowanego ubezpieczenia, należy zwrócić uwagę na to, jakiego zakresu dotyczy konkretna oferta. Część polis zapewnia wypłatę świadczenia tylko w przypadku zdiagnozowania nowotworu ujętego w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, a pomimo różnych wariantów zmienia się jedynie suma ubezpieczenia. Diagnoza jest w tych przypadkach jednocześnie wygaśnięciem odpowiedzialności ubezpieczyciela, ale nie brakuje również produktów gwarantujących wypłaty środków w trakcie leczenia i rekonwalescencji.

Ubezpieczenie tylko od nowotworu złośliwego?

W podstawowych wariantach, tego rodzaju ubezpieczenia, wypłata pieniędzy zagwarantowana jest głównie w przypadku zdiagnozowania nowotworu złośliwego. W niektórych przypadkach uwzględniane są również rodzaje nowotworu in situ, czyli nieinwazyjne odmiany raka, które nie rozchodzą się na tkanki wokół ogniska choroby. Jednak nawet w przypadku uwzględnienia w polisie takiej łagodnej odmiany choroby, wypłata odszkodowania będzie niższa niż w przypadku nowotworu złośliwego.

You may also like
ubezpieczenie roweru
Ubezpieczenie roweru i rowerzysty – gdzie kupić? Jak wybrać?
ubezpieczenie zdrowotne
Ubezpieczenie zdrowotne kobiety w ciąży – czy trzeba je mieć?

Zostaw komentarz

Treść Twojego komentarza*

Twoje imię*
Twoja strona www