Warning: require() [function.require]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/color_custom_pattern.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/zrozumubezpieczenia.pl/public_html/wp-content/themes/marketing-expert/lib/color_pattern.php on line 1496
Wybór ubezpieczenia

Ubezpieczenie od raka – ile kosztuje i co oferuje?

Ubezpieczenie od raka
0

Od kilku lat towarzystwa ubezpieczeniowe oferują polisy chroniące nas w trakcie zachorowań na raka. Taka ochrona opatrzona jest jednak różnego rodzaju wytycznymi ubezpieczeniowymi i nie zawsze będzie trwać przez cały okres choroby. Jakie warunki trzeba spełniać, aby ubezpieczyciel podpisał z nami tego rodzaju polisę?

Umieralność z powodu nowotworów złośliwych wciąż rośnie

Coraz większy wzrost popularności tego typu ubezpieczeń nie dziwi, kiedy przyjrzymy się statystykom odnośnie zachorowalności i umieralności na nowotwory złośliwe. Jak wynika z danych Krajowego Rejestru Nowotworów, liczba zgonów w ostatnim czasie zbliżyła się do granicy 100 000 osób rocznie.

Poszukując dopasowanego ubezpieczenia, należy zwrócić uwagę na to, jakiego zakresu dotyczy konkretna oferta. Część polis zapewnia wypłatę świadczenia tylko w przypadku zdiagnozowania nowotworu ujętego w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, a pomimo różnych wariantów zmienia się jedynie suma ubezpieczenia. Diagnoza jest w tych przypadkach jednocześnie wygaśnięciem odpowiedzialności ubezpieczyciela, ale nie brakuje również produktów gwarantujących wypłaty środków w trakcie leczenia i rekonwalescencji.

Ubezpieczenie tylko od nowotworu złośliwego?

W podstawowych wariantach, tego rodzaju ubezpieczenia, wypłata pieniędzy zagwarantowana jest głównie w przypadku zdiagnozowania nowotworu złośliwego. W niektórych przypadkach uwzględniane są również rodzaje nowotworu in situ, czyli nieinwazyjne odmiany raka, które nie rozchodzą się na tkanki wokół ogniska choroby. Jednak nawet w przypadku uwzględnienia w polisie takiej łagodnej odmiany choroby, wypłata odszkodowania będzie niższa niż w przypadku nowotworu złośliwego.

You may also like
Nie masz ważnego OC? Poznaj konsekwencje!
Ubezpieczenie dla rolników zyskuje coraz większą popularność
Ubezpieczenie dla rolników zyskuje coraz większą popularność

Zostaw komentarz

Treść Twojego komentarza*

Twoje imię*
Twoja strona www