Warning: require() [function.require]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/color_custom_pattern.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/zrozumubezpieczenia.pl/public_html/wp-content/themes/marketing-expert/lib/color_pattern.php on line 1496
Wybór ubezpieczenia

Ubezpieczenie na wypadek utraty pracy – czy warto?

Ubezpieczenie od utraty pracy
0

Ubezpieczenie od utraty pracy nie występuje jako samodzielne ubezpieczenie. Można je wykupić wyłącznie w pakiecie – jako dodatkową opcję do ubezpieczenia na życie. Taka polisa jest kosztowna, jednak bywa, że klienci banków nie mają wyjścia i muszą ją wykupić, aby móc wziąć kredyt. Wykupienie takiej polisy może Cię kosztować od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Kiedy takie ubezpieczenie jest obowiązkowe? 

Ubezpieczenie od utraty pracy jest obwarowane wieloma warunkami, których spełnienie bywa skomplikowane. Niektórzy ubezpieczyciele zastrzegają, że ubezpieczenie zostanie wypłacone tylko w przypadku, gdy umowa o pracę zostanie rozwiązana z winy pracodawcy. Popularny jest także zapis, że może dojść do odstąpienia od wypłaty odszkodowania, w przypadku kiedy umowa zostanie rozwiązana za porozumieniem stron lub kiedy dojdzie do grupowych zwolnień. Aby odszkodowanie zostało wypłacone, musisz mieć także odpowiedni staż pracy oraz nie możesz być zatrudniony w żadnym innym miejscu. Argumentów przemawiających za możliwością niewypłacenia odszkodowania może być więcej, dlatego warto czytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU), aby być poinformowanym o warunkach, jakie obowiązują zarówno Ciebie, jak i ubezpieczyciela w przypadku wystąpienia sytuacji, w której chciałbyś wypłacić odszkodowanie.

Kiedy ubezpieczenie nie pokryje całej raty?

Maksymalna ochrona, jaką ubezpieczyciel będzie mógł Ci zaoferować, wynosi 12 miesięcy. Jeśli stracisz pracę i będziesz bezrobotny dłużej niż przez okres roku – ubezpieczyciel nie będzie opłacał za Ciebie rat kredytu. W jeszcze bardziej skomplikowanej sytuacji są małżeństwa, które wzięły wspólny kredyt. Jeśli Wasze zarobki były mniej więcej równomierne – ubezpieczyciel będzie pokrywał wyłącznie połowę raty.

Może się tak zdarzyć, że świadczenie nie będzie w stanie pokryć całej raty kredytu. Jeśli wziąłeś kredyt, którego rata wynosi np. powyżej 5 tys. zł., może się okazać, że pieniądze z polisy nie będą w stanie spłacić całej kwoty ratalnej. Oczywiście taka sytuacja nie jest regułą wśród polis ubezpieczających kredyt od utraty pracy. Wszystko zależy od warunków, jakie podpisałeś, decydując się na konkretną ofertę ubezpieczeniową.

 

You may also like
Ubezpieczenie NNW
Ubezpieczenie dziecka – jaką polisę wybrać?
ubezpieczenie zdrowotne
Ubezpieczenie zdrowotne kobiety w ciąży – czy trzeba je mieć?

Zostaw komentarz

Treść Twojego komentarza*

Twoje imię*
Twoja strona www