Warning: require() [function.require]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/color_custom_pattern.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/zrozumubezpieczenia.pl/public_html/wp-content/themes/marketing-expert/lib/color_pattern.php on line 1496
Wybór ubezpieczenia

Czy wiesz, że możesz ubezpieczyć się od utraty pracy?

Ubezpieczenie od utraty pracy
0

Towarzystwa ubezpieczeniowe prześcigają się w oferowaniu swoim klientom coraz bardziej niestandardowych polis. W poprzednim poście pisaliśmy o ubezpieczeniu od raka, a dzisiaj sprawdzimy, co oferują ubezpieczenia chroniące przed utratą pracy.

Ubezpieczenie od utraty pracy ochroni Twoją płynność finansową

Jak wynika z Badań Oszczędności Getin Noble Bank, jedynie 1/3 Polaków posiada oszczędności. Utrata pracy dla większości z nas oznacza brak głównego przypływu dochodu, który umożliwia funkcjonowanie w społeczeństwie. Dla takich osób ubezpieczenie od utraty pracy może być dobrym sposobem na zabezpieczenie się w sytuacji, w której zostajemy pozbawieni podstawowych źródeł dochodu. Ubezpieczenie od utraty pracy zapewnia płynność finansową na czas, w którym pozostajesz bez pracy.

Sposób na spłacanie kredytu mimo braku dochodów

Ubezpieczenie od utraty pracy zdobywa coraz większą popularność głównie wśród osób, które zaciągnęły kredyt mieszkaniowy. Dzięki takiej ochronie, w przypadku utraty pracy, ratę kredytową przez określony czas będzie opłacać ubezpieczyciel.

Jakie warunki musisz spełnić, aby odszkodowanie zostało wypłacone?

Głównym warunkiem, aby odszkodowanie z takiej polisy zostało wypłacone, jest rozwiązanie umowy o pracę z winy pracodawcy. Jedyną sytuacją, która może stanowić wyjątek od tej reguły, są zwolnienia grupowe. Kolejnym warunkiem wypłacenia takiego odszkodowania jest odpowiedni staż pracy. Ważną informacją jest także fakt, że odszkodowanie nie zostanie wypłacone, jeśli ubezpieczyciel odkryje, że praca, którą utraciłeś, nie była Twoim jedynym źródłem dochodu.

Maksymalna ochrona w Polsce, jaką oferują ubezpieczyciele, to 12 miesięcy. Po upływie roku, nawet jeśli nie znajdziesz nowej pracy, odszkodowanie przestanie być wypłacane.

Jakie dokumenty musisz przedstawić, aby odszkodowanie zostało wypłacone?

Aby uzyskać odszkodowanie z takiej polisy, wystarczy jedynie pokazać ubezpieczycielowi wypowiedzenie z pracy. Po okazaniu odpowiedniego dokumentu ubezpieczenie powinno zostać nam wypłacone bez potrzeby uzupełniania dodatkowych formalności.

You may also like
Ubezpieczenie od utraty pracy
Ubezpieczenie na wypadek utraty pracy – czy warto?
Ubezpieczenie od zamachu i ataku terrorystycznego na wakacje
Ubezpieczenie od zamachu – już dostępne w Polsce

Zostaw komentarz

Treść Twojego komentarza*

Twoje imię*
Twoja strona www