Warning: require() [function.require]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/php5.2/lib/php/color_custom_pattern.php) is not within the allowed path(s): (/home/skylemon/:/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/sbin/:/usr/bin/:/usr/local/bin/:/usr/local/sbin/:/bin/:/sbin/) in /home/skylemon/domains/zrozumubezpieczenia.pl/public_html/wp-content/themes/marketing-expert/lib/color_pattern.php on line 1496
Bezpieczny dom

Wynajmowanie mieszkania studentom – kto ponosi odpowiedzialność za szkody w mieszkaniu?

Wynajmowanie mieszkania - kto ponosi odpowiedzialność za szkody?
0

Wynajmowanie mieszkań jest jednym z najpopularniejszych sposobów użytkowania przestrzeni, szczególnie w dużych miastach. Często jednak wynajmowanie mieszkania wiąże się z konfliktami wynikającymi ze zrzucania odpowiedzialności za poniesione szkody z właściciela na najemcę i odwrotnie. Kto i w jakich przypadkach ponosi odpowiedzialność za nieruchomość?

Najemca – kiedy ponosi odpowiedzialność za szkodę i jakie powinien wybrać ubezpieczenie?

Studenci wynajmujący mieszkanie mogą rozszerzyć zakres swojego ubezpieczenia OC o szkody wynikające z tytułu najmu. Taka polisa daje gwarancję, że ubezpieczyciel pokryje koszty szkód wyrządzonych nie tylko w wynajmowanym mieszkaniu, ale również w przypadkach, kiedy nasze celowe lub przypadkowe działanie doprowadzi do wyrządzenia szkód np. w mieszkaniu sąsiadów – może się tak zdarzyć, że niechcący zalejesz sąsiada – w tego typu przypadkach za szkodę odpowiada osoba, która aktualnie zajmuje mieszkanie.

Ważne!

Ubezpieczenie OC pokryje również szkody wyrządzone w mieszkaniu przez Twojego zwierzaka.

Właściciel – kiedy ponosi odpowiedzialność za szkodę i jakie powinien wybrać ubezpieczenie?

Co prawda właściciel mieszkania, nie mieszkając w nim,  nie jest w stanie wyrządzić tam żadnej szkody. Jednak jako osoba odpowiedzialna za nieruchomość, nie musi on być obecny na miejscu, aby ponosić odpowiedzialność za powstałe straty.

Obowiązkiem właściciela mieszkania jest dbać o należyty stan nieruchomości oraz o sprawne działanie instalacji i urządzeń związanych z budynkiem. Powinien także udostępnić lokatorom korzystanie z wody, gazu czy elektryczności – jeżeli na skutek zaniedbania tych obowiązków właściciela mieszkania dojdzie do awarii, nie musi być on obecny na miejscu, aby ponieść odpowiedzialność za wyrządzone straty.

Assistance – ubezpieczenie najlepsze dla obu stron

Ubezpieczenie assistance sprawia, że nie musimy przy każdej usterce w mieszkaniu szukać odpowiedniego specjalisty. Dzięki takiemu dodatkowemu ubezpieczeniu w sytuacji, kiedy będziesz potrzebować hydraulika, ślusarza lub innego fachowca potrzebnego do naprawienia szkody w mieszkaniu, ubezpieczyciel zajmie się poszukiwaniem odpowiedniego specjalisty i pokryje koszty naprawy. Dzięki takiemu rozwiązaniu maksymalnie skraca się czas naprawienia usterki.

You may also like
Letnie burze – czy można ubezpieczyć się przed ich skutkami?
zakup ziemi na wsi wiąże się z takimi widokami
4 wyzwania związane z kupnem ziemi lub domu na wsi

Zostaw komentarz

Treść Twojego komentarza*

Twoje imię*
Twoja strona www